9.2.2021 - כללי התקהלות, קבלת קהל ונותני שירותים - עושים סדר

9.2.2021 - כללי התקהלות, קבלת קהל ונותני שירותים -  עושים סדר

*ככלל* - עד 5 אנשים במבנה ועד 10 אנשים בשטח פתוח. 
במקום שיש בו מבנה ושטח פתוח - עד 10 אנשים. 

*בהלוויה, חתונה או טקס דתי לציון ברית או טקס דתי דומה בדתות אחרות* - מותרת התקהלות של עד 10 אנשים במבנה ועד 20 בשטח פתוח.

*עבור החנויות והמקומות הציבוריים או העסקיים הבאים מותר יחס של אדם ל-7 מ"ר משטח המקום או עד 10 אנשים במבנה ועד 20 אנשים בשטח פתוח – הגבוה מביניהם:* מקומות למכירת מזון, בית מרקחת, מכון אופטיקה, מוצרי היגיינה, רפואה משלימה, אימון ספורט לספורטאי מקצועי, בריכה טיפולית, מקום לטיפול לא רפואי כדוגמת מספרה, מכון יופי וטיפולי קוסמטיקה, שמורות טבע, ספריה, מקום להשכרת ציוד ימי ומקומות ציבוריים או משרדים שנותנים שירות חיוני ללא יכולת לתת שירות מרחוק/מקוון/טלפוני.
 
*עבור החנויות הבאות מותר יחס של אדם לכל 7 מ"ר או עד 4 אנשים במבנה – הגבוה מביניהם:* חנות למכשירי חשמל, טמבוריות ודומיהן, מוצרי תקשורת ומחשבים, מכבסה ומעבדה לתיקון מוצרי תקשורת ומחשבים. 

*מתן שירות במרחב הפרטי והציבורי* - בהתאם להגבלות ההתקהלות (עד 5 אנשים במבנה ועד 10 אנשים בשטח פתוח), אך לא בבית העסק. לפירוט המלא אודות מתן שירותים יש להיכנס לאתר התו הסגול.

*דגשים חשובים:* 
* במניין האנשים לא נספרים עובדי המקום. 
* שטח המקום לצורך קבלת קהל, יחושב לפי האזור הפתוח לקהל מתוך שטח המקום, ולא כולל שטחי חניון, מחסנים, שטחי תפעול וכיוצא בזה.
* אין להפעיל דוכנים. 
* יש לפעול כפוף להנחיות התו הסגול.

*שיעורי נהיגה* -עד 2 נוסעים באותו הרכב, נוסף על הנהג, למעט אנשים הגרים באותו מקום. ברכב פרטי הכולל יותר מספסל אחורי אחד, ניתן להסיע נוסע אחד נוסף בכל ספסל ובלבד שישב בספסל נפרד.

*במסגרות רווחה* - עד 15 אנשים במבנה ועד 20 אנשים בשטח פתוח. 

*ישיבות במקום עבודה* - עד 50 משתתפים תוך שמירת מרחק של שני מטרים בין המשתתפים. 

*מתחם אירוח* - בכל יחידה האנשים שגרים באותן מקום מגורים  (לא כולל בתי מלון ואכסניות, שיכולים לפעול אך ורק לשם חלופת מגורים לתקופה קצרה או ממושכת, גם לאנשים שאינם תושבי הארץ (תוך התחשבות בתפקידם, עיסוקם או מטרת שהייתם בארץ), ובלבד שמטרת השהייה אינה נופש או בילוי, וללא הפעלת מתקנים משותפים).