הודעה חשובה – המועצה המקומית גדרה 17.3

לידיעת התושבים,


לצערנו התגלה מקרה של חולה קורונה בגדרה. בהמשך תפורסם החקירה האפדימיולוגית על ידי הגופים האחראיים על כך
אנו שבים ומזכירים לכם להקפיד על הנחיות ראש הממשלה ומשרד הבריאות לשמירה על בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם:

היגיינה - אנו קוראים לכולם להקפיד על היגיינה אישית וסביבתית, לרחוץ ידיים עם סבון בתדירות גבוהה, להימנע מלחיצת ידיים, לכסות את האף והפה בעת שיעול ועיטוש באמצעות טישיו. בהיעדר טישיו, להתעטש למרפק ולא לכף היד. 

שמירת מרחק -אנא הקפידו לשמור על מרחק של כ-2 מטר מהאחד לשני ולא לקיים התקהלויות של מעל 10 אנשים

אין לצאת מהבית -למעט במצבים המחייבים זאת (עבודה בהתאם למגבלות הקבועות ובהתאם לתקנות, הצטיידות במזון, תרופות, שירותים רפואיים ושירותים חיוניים אחרים).

כמו כן, אין לצאת מהבית לפארקים, לגינות משחקים, לחוף הים, לבריכה, לספריות, למוזאונים, לשמורות טבע וגנים או למרחבים ציבוריים אחרים, למעט יציאה של ילדים במסגרת המשפחה בלבד או עם בעל חיים (באופן בודד).

הנחיות לאוכלוסיות בסיכון - קשישים ואנשים עם מחלות כרוניות קשות בכל גיל, מחלות ממושכות של דרכי הנשימה כולל אסטמה, מחלות אוטואימוניות, מחלות לב וכלי דם, סכרת, מחלות ומצבים הפוגעים במערכת החיסון, חולים במחלות ממאירות ומחלות עם פגיעה במערכת החיסון, יש להקפיד ולהימנע ככל הניתן לצאת מהבית, מאירוח אנשים בבית, למעט שירותים חיוניים. יש להיעזר בחברים ובני משפחה בהבאת אספקה לבית.

הנחיות מלאות של משרד הבריאות
ניתן לפנות לאתר משרד הבריאות בכתובת http://bit.ly/MOH-Corona

שמרו על בריאותכם ובריאות ילדיכם, יקיריכם והסובבים אתכם באמצעות היגיינה ושמירת מרחק. כמו כן, המנעו מיציאה מהבית ומאירוח בבתיכם

בברכת בריאות טובה
יואל גמליאל
ראש המועצה