הודעה לציבור – המועצה המקומית גדרה – 15.3.2020

הודעה לציבור – המועצה המקומית גדרה – 15.3.2020
 
תושבים יקרים,
בהמשך לישיבת הערכת מצב שהתקיימה הבוקר, 15.3.2020, להלן חידוד הנחיות ועדכונים. אנא הקפידו למלא אחר ההנחיות לשמירה על בריאותכם ובריאות הסובבים אתכם:

חל איסור להפעיל את השירותים הבאים חדרי כושר, עסקים לטיפול לא רפואי בגוף האדם, בתי אוכל ובכלל זה – בתי קפה, מסעדות, אולמות ארועים, ברים (למעט הפעלת בתי אוכל שיספקו מזון שלא לצריכה במקום "לקחת –הלכת").

תפילה וטקסים דתיים יערכו בקבוצות של עד 10 אנשים, תוך שמירת מרחק של שני מטרים בין אדם לאדם ולא יותר משתי קבוצות בו זמנית. יסגרו מקוואות (גברים) ובית מרחץ.

מוסדות סיעודיים חל איסור על ביקורים במסגרות רווחה, סיעוד או בריאות המשמשים כבתים לחיים עבור תושביהם למעט מלווה אחד לכל היותר, רצוי מלווה קבוע.

תחבורה ציבורית משרד הבריאות ממליץ להמנע ככל הניתן משימוש בתחבורה ציבורית.

לימודים - כלל מוסדות החינוך מושבתים ובכלל זאת – מעונות יום, פעוטונים, גני הילדים, צהרונים וחינוך מיוחד.

חינוך בלתי פורמאלי - לא מתקיימות פעילויות לרבות תנועות נוער וחוגים.

ארועי תרבות יישוביים, סדנאות, הרצאות - מבוטלים.

מועדוני גיל הזהב - לא פועלים.

פעילות המועצה - משרדי המועצה המקומית גדרה יפעלו במתכונת של מתן מענה ושירות באמצעות טלפונים, מיילים, אתר המועצה ופייסבוק המועצה. לא תתקיים קבלת קהל פיזית. שירותי המועצה יפעלו באופן מלא בכפוף למגבלת התקהלות של עד 10 אנשים, לרבות: שרותי תברואה ונקיון, טיפול במפגעים, הפעלת המוקד העירוני, בטחון וגינון.

פעילות מוסדות המועצה - מרכז אופק, ספרייה ומוזיאון - לא תתקיים קבלת קהל פיזית, שירותים יינתנו באמצעות טלפון ומיילים. לא תתקיים כל פעילות במוסדות הנ"ל.

פעילות גופים חיוניים - גופי החירום, 
שירותי החירום, העובדים החיוניים במשק, מזון, תרופות בנקים ודלק, יפעלו כרגיל.

מתקני פעילות וספורט יישוביים כלל המתקנים יהיו סגורים עד להודעה חדשה ובכלל זאת, הספורטק ומתקני הספורט.

תמיכה ושירות טלפוני של השירות הפסיכולוגי החינוכי תנתן בטלפון 08-8593565. השירות יפעל בימים א'-ה' בין השעות 09:00-15:00. ניתן גם ליצור קשר עם המוקד בטלפון 1-800-200-583, להשאיר פרטים ויצרו איתכם קשר מיידי.

תמיכה ושירות טלפוני של מחלקת הרווחה תנתן בטלפון 08-8593570. ניתן גם ליצור קשר עם המוקד בטלפון 1-800-200-583, להשאיר פרטים ויצרו איתכם קשר מיידי.

* תושבים השוהים בבידוד* – יש לדווח  למשרד הבריאות. לאחר הדיווח למשרד הבריאות, אנו מזמינים אתכם לעדכן גם אותנו, ברשות המקומית, על שהייתכם בבידוד בטופס המצורף >>> https://easyform.co.il/?formId=e9558d27-7b63-ea11-b82d-ecebb895de82

היגיינה - אנו קוראים לכולם להקפיד על היגיינה אישית וסביבתית, לרחוץ ידיים עם סבון בתדירות גבוהה, להימנע מלחיצת ידיים, לכסות את האף והפה בעת שיעול ועיטוש באמצעות טישיו. בהיעדר טישיו, להתעטש למרפק ולא לכף היד.

שמירת מרחק אנא הקפידו לשמור על מרחק של כ-2 מטר מהאחד לשני ולא לקיים התקהלויות של מעל ל- 10 אנשים.
 
שמרו על בריאותכם
יואל גמליאל
ראש המועצה