מועצה מקומית גדרה

איחוד הצלה בגדרה וביבנה

13/02/2020
איחוד הצלה בגדרה וביבנה

הכשרה מקצועית למתנדבי איחוד הצלה בגדרה וביבנה


ארגון איחוד הצלה קיים השבוע ערב הכשרה מקצועית למתנדבי גדרה ויבנה. פעילותם נועדה לתת מענה מהיר של עזרה ראשונה ולדאוג לקשישים בקהילה בביקורי בית מזדמנים. חובשת באיחוד הצלה, ורד: "אני נרגשת כל פעם מחדש לראות את המסירות וההתמדה והרצון הטוב של המתנדבים שלנו". ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל: "פעילותם של המתנדבים מצילת חיים"

בגדרה פועלים מזה כמה שנים חובשים מתנדבים של ארגון איחוד הצלה שמבוסס כולו על מתנדבים ונותן שרותי רפואה נוספים. בשנה האחרונה נוספו מתנדבים חדשים אשר נותנים מענה רפואי ראשוני 24/7 בגדרה והסביבה. כרגע יש בצוות גדרה 12 חובשים וחובשת המצוידים בתיק רפואי ונותנים מענה לכל מקרה באופן מיידי וניתן לזהות אותם באמצעות שלושה רוכבי אופנוע ועוד מתנדבים עם מכוניתם הפרטית המסומנת במדבקה כתומה.

במקביל לזמינותם בעת מצוקה, מקיימים מתנדבי איחוד הצלה מיזם נוסף בשם "תן כבוד", שנותן מענה לקשישים וותיקים במושבה. "בשיתוף פעולה עם המחלקה לשירותים חברתיים פתחנו קורס מער"ים (מגישי עזרה ראשונה) למתנדבים מגדרה, גייסנו 10 מתנדבים מגדרה ועוד 10 מתנדים מיבנה", אמרה ורד, חובשת מצוות גדרה-קידרון של איחוד הצלה. לדבריה, מדובר במיזם ארצי שנותן מענה לוותיקים בשלושה תחומים: קשר חברתי, מבט נוסף על הבית ומצב הקשיש ומעקב רפואי שבועי.

ביום ראשון השבוע נערך מפגש הדרכה לכל מתנדבי איחוד הצלה בגדרה כחלק מהכשרתם מתנדבים וחובשים. את הערב ארגנו ניר בזק ראש צוות 47 גדרה וורד אבירם רכזת פרויקט תן כבוד.

ורד: "אני נרגשת כל פעם מחדש לראות את המסירות וההתמדה והרצון הטוב של המתנדבים שלנו. אין ספק שאתם חלק נכבד ועיקרי מצוות 47 המכובד של איחוד הצלה. חשוב לציין גם שהכל תחת צוות שפלה שזה צוות 43 בראשותו של יוני רוטנברג מרחובות".

ראש המועצה המקומית גדרה, יואל גמליאל: "פעילותם של המתנדבים מצילת חיים. תודה לכל המתנדבים שפועלים מזמנם למען הקהילה, פעילותכם מעוררת הערכה, יישר כח".