תלמידים-מורים

06/12/2017
תלמידים-מורים
תלמידים-מורים 

תלמידי בית ספר רימונים התחלפו ליום אחד עם המורים

בשישי הקודם התקיים בבית ספר רימונים בניהולה של אילנה מידני יום מיוחד בו התחלפו המורים והתלמידים בתפקידים. ביום זה , לימדו התלמידים במהלך כל היום את חבריהם לכיתה .
בתחילת יום זה, העבירו חברי המועצה שיעור פתיחה הכולל את חשיבותו של יום זה ובשעה האחרונה ערכו תלמידי מועצת תלמידים משוב בקרב התלמידים, התלמידים נהנו ולמדו מאוד על עצמם, על הכיתה ועל מקצוע ההוראה. בהמשך, נערכו בכל כיתה שיעורי העשרה בתחומים שבחרו המורים הצעירים, כגון: קסמים, בע"ח , ענפי ספורט שונים, ניסויים מדעיים, שפות זרות, פנטזיה, רשתות חברתיות, תופעות גיאולוגיות ועוד...
ליום זה, יום התלמיד, קדם תהליך הכנה ופעילות מאוד אינטנסיבית של מועצת התלמידים במהלך השבועות האחרונים . לאורך כל התהליך לקחה חלק פעיל מועצת התלמידים : חן אבינח , שדאגה לרכז את כל הנתונים הנדרשים להכנת יום זה. 
במפגשי המועצה דנו התלמידים יחד עם רכזת החינוך החברתי בבית הספר אבישג צור בחשיבותו של יום זה . נשאלו שאלות כגון: מה המטרות שלו ? כיצד  יפעילו  אותו? כמו כן, התלמידים שיערו מהם הקשיים שעלולים לעלות והכינו פתרונות מראש.
בשלב השני הגיעו נציגי מועצת התלמידים לכיתות, הסבירו לכולם על התהליך והמטרות ואיתרו תלמידים המעוניינים ללמד. לאחר מכן הנציגים ליוו את הכנת המערכים בשיתוף פעולה עם המחנכת.
אנו מקווים כי התהליך והנסיון במקצוע ההוראה אותו חוו  התלמידים, העניק להם את תחושת הסיפוק אך גם העלה את הקשיים הקיימים במקצוע.