מועצה מקומית גדרה

מנהל התיכון למדעי ביו רפואה

11/05/2020
מנהל התיכון למדעי ביו רפואה

יהושפט הלוי נבחר כמנהל התיכון למדעי ביו רפואה, חינוך גופני ותקשורת שיפתח בגדרה בשנת הלימודים הקרובה 


יהושפט הלוי, שניהל בשנים האחרונות את בית הספר "קשת", נבחר במסגרת מכרז לשמש כמנהל בית הספר החדש שייפתח בשנת הלימודים תשפ"א 

ראש המועצה יואל גמליאל: "אין לי ספק שניסיונו רב השנים בחינוך הן במסגרת התיכון והן כמנהל בית ספר צומח, יתרום רבות לפתיחה מיטבית של התיכון"

יהושפט הלוי נבחר לשמש בתפקיד מנהל התיכון למדעי הביו רפואה, חינוך גופני ותקשורת החדש בגדרה. הלוי, שבחמש השנים האחרונות ניהל את בית הספר "קשת" מיום הקמתו ולפני כן שימש כסגן מנהלת תיכון "דרכא רמון", נבחר במסגרת הליך מכרזי ויוביל את התיכון הרביעי במושבה, שייפתח בשנת הלימודים הקרובה, תשפ"א.

הלוי ינהל את  התיכון החדש, שייפתח בהמשך לתפיסה הרשותית לפיתוח בתי ספר ייחודיים, הרואה חשיבות שכל ילד ימצא את המקום המתאים לו. לצד למידה לצמיחה, התפתחות לבריאות ורווחה נפשית, אורח חיים בריא ופיתוח תרבות הפנאי, יבסס לוי בניהולו את ייחודיות התיכון החדש בתחום לימודי ביו רפואה, חינוך גופני ותקשורת. זאת, ברוח תפיסה חדשנית לפיתוח כישורי לומד במאה ה-21 בדגש על פיתוח יצירתיות, הסתגלות לסביבות משתנות, עבודת צוות, שיתופי פעולה, פיתוח אוריינות תקשורתית ומיומנויות רגשיות וחברתיות להתמודדות מוצלחת עם אתגרי התקופה להשתלבות מוצלחת בחברה. 

הבחירה ביהושפט הלוי לניהול התיכון היא חלק מהיערכות המקצועית שמקיים בחודשים האחרונים צוות מקצועי בהובלתה של מנהלת אגף החינוך במועצה, ענת קוך.  הצוות הוקם במיוחד ליצירת מעטפת חינוכית מוכנה ומתוכננת היטב תוך ראייה שש שנתית. בתוך כך, הצוות עובד בשיתוף הדוק עם מפקחי משרד החינוך ושותף בתהליך למידה תוך קיום סיורים בבתי ספר מצליחים במגמות שאותן רוצים לפתח וזאת, לטובת פתיחה מיטבית בשנת הלימודים הקרובה. בנוסף לכך, הצוות מתווה את היעדים וההיערכות לקראת גיוס הצוות החינוכי והמנהלי, רישום וחשיפה.

בית הספר החדש יכלול בשלב הראשון שלוש שכבות גיל – כיתות ז', כיתות ח' וכיתות ט'. תלמידים העולים לכיתה ז' יוכלו להירשם על פי מודל הבחירה המבוקרת הקיימת בגדרה שמשמעותו בחירה של התיכון בו הם ירצו ללמוד בגדרה כאשר תהיה חלוקה של התלמידים בין ארבעת התיכונים בתשפ"א. שכבות ח' ו-ט' יפתחו בהנחה שיהיה מספיק רישום שיאפשר פתיחת כיתות בשכבות גיל אלה. כבר משכבת ז' יתקיימו בבית הספר הצומח שיעורים תוספתיים שקשורים לרפואה וחינוך גופני.

ענת קוך, מנהלת אגף החינוך: "בשנה האחרונה פעלתי, יחד עם צוות מקצועי להכנת קרקע פורה לפתיחה מיטבית של התיכון הרביעי בגדרה למדעי הביו-רפואה והחינוך הגופני. בחירת מנהל לתיכון החדש היא צעד נוסף בתהליך לפתיחת בית הספר בשנת הלימודים הקרובה, שנת תשפ"א. אני שמחה על בחירתו של יהושפט הלוי, אשר הינו בעל נסיון עשיר במערכת החינוך היישובית להוביל את התיכון למדעי הביו רפואה והחינוך הגופני ומאחלת לו הצלחה רבה. אני מודה לראש המועצה יואל גמליאל על התמיכה, הליווי וההשקעה הרבה במערכת החינוך היישובית למען ילדינו"

יואל גמליאל, ראש המועצה המקומית גדרה: "יהושפט הלוי פועל במערכת החינוך היישובית שנים רבות. הוא האיש הנכון במקום הנכון כדי שבית הספר החדש יתחיל את דרכו ברגל ימין. הקמת תיכון בתחום הביו רפואה והחינוך הגופני היא מטרה ששמתי לפניי על מנת לקדם את דור העתיד בגדרה ולייצר מגוון וריבוי של אפשרויות