מועצה מקומית גדרה

תיכון למדעי ביו רפואה

11/02/2020
תיכון למדעי ביו רפואה

תיכון למדעי ביו רפואה, חינוך גופני ותקשורת יפתח בגדרה בשנת הלימודים הקרובה, שנת תשפ"א

בשנת הלימודים תשפ"א יפתחו כיתות בשכבות ז', ח' ו-ט' וכבר מכיתה ז' יתקיימו שיעורים תוספתיים הקשורים לרפואה ולחינוך גופני. ראש המועצה יואל גמליאל: "זהו צעד משמעותי המרחיב את אפשרויות הבחירה, הצמיחה וההתפתחויות העומדות בפני ילדינו"

הקמתו של התיכון הרביעי במזרח גדרה נמצאת בעיצומה לקראת פתיחתו בשנת הלימודים הקרובה, שנת תשפ"א. בהמשך לתפיסה הרשותית לפיתוח בתי ספר ייחודיים , אשר רואה חשיבות שכל ילד ימצא את המקום המתאים לו ובתוך כך, למידה לצמיחה, התפתחות לבריאות ורווחה נפשית, אורח חיים בריא ופיתוח תרבות הפנאי, הוחלט כי ייחודיות התיכון החדש תהיה בתחום לימודי ביו רפואה, חינוך גופני ותקשורת. זאת, ברוח תפיסה חדשנית לפיתוח כישורי לומד במאה ה-21 בדגש על פיתוח יצירתיות, הסתגלות לסביבות משתנות, עבודת צוות, שת"פ, פיתוח אוריינות תקשורתית ומיומנויות רגשיות וחברתיות להתמודדות מוצלחת עם אתגרי התקופה להשתלבות מוצלחת בחברה . 

להיערכות מיטבית ומקצועית לפתיחת תיכון נוסף בגדרה, בחודשים האחרונים פועל צוות חשיבה מקצועי בהובלתה של מנהלת אגף החינוך, ענת קוך, שהוקם במיוחד ליצירת מעטפת חינוכית מוכנה ומתוכננת היטב תוך ראייה שש שנתית. בתוך כך, הצוות עובד בשיתוף הדוק עם מפקחי משרד החינוך ושותף בתהליך למידה תוך קיום סיורים בבתי ספר מצליחים במגמות אשר אותן רוצים לפתח וזאת, לטובת פתיחה מיטבית בשנת הלימודים הקרובה, שנת תשפ"א. בנוסף לכך, הצוות מתווה את היעדים וההיערכות לקראת גיוס הצוות החינוכי והמנהלי, רישום וחשיפה.

בית הספר החדש, אשר יפתח, כאמור, בשנת תשפ"א, יכלול שלוש שכבות גיל – כיתות ז', כיתות ח' וכיתות ט'. תלמידים העולים לכיתה ז' יוכלו להירשם על פי מודל הבחירה המבוקרת הקיימת בגדרה שמשמעותו בחירה של התיכון בו הם ירצו ללמוד בגדרה כאשר תהיה חלוקה של התלמידים בין ארבעת התיכונים בתשפ"א.  שכבות ח' ו-ט' יפתחו בהנחה שיהיה מספיק רישום שיאפשר פתיחת כיתות בשכבות גיל אלה. יצוין, כי כבר משכבת ז' יתקיימו בבית הספר הצומח שיעורים תוספתיים שקשורים לרפואה וחינוך גופני.

הרישום לחטיבות הביניים בגדרה, כולל התיכון הצומח, עתיד להיפתח בתחילת אפריל 2020 ואגף החינוך נערך לקיום ערב חשיפה לפני פתיחת הרישום להתרשמות מתכניות בית הספר, האפשרויות והתכנים. 

מבחינת הקמת המערך החינוכי בבית הספר הצומח, יש לציין כי בימים אלה המועצה המקומית גדרה נמצאת לקראת מכרז לתפקיד מנהל/ת בית הספר כאשר צוות בית הספר יגויס על ידי פיקוח משרד החינוך יחד עם המנהל/ת אשר יבחר במכרז כאמור.

מנהלת אגף החינוך, ענת קוך ציינה: " ההתרגשות לקראת פתיחת התיכון החדש היא רבה. בחודשים האחרונים אנו פועלים במרץ ללמידה ולהתוויית דרך שתאפשר קליטה נעימה ומוצלחת לתלמידים שיצטרפו ולצוות שיוקם. אני מודה לראש המועצה יואל גמליאל על היוזמה המאתגרת שתפתח עבור ילדינו אפשרויות להתפתח במגוון תחומים. עוד אני מודה למשרד החינוך ולכל השותפים להיערכות לקראת פתיחתו של בית הספר".

ראש המועצה יואל גמליאל: "הקמת תיכון בתחום הביו רפואה והחינוך הגופני היא מטרה ששמתי לפניי על מנת לקדם את דור העתיד בגדרה ולייצר מגוון וריבוי  של אפשרויות בתחומי הלמידה השונים. פתיחת התיכון היא צעד משמעותי המרחיב את אפשרויות הבחירה , הצמיחה וההתפתחויות העומדות בפני ילדינו במסגרת בתי הספר הקיימים בגדרה וממקמת אותה בשורה אחת עם הערים הגדולות המובילות בחינוך. אמשיך לקדם, לפתח ולהתאים את החינוך הן מבחינת מתקנים, אמצעים, תוכניות ותכנים לחינוך מיטבי וערכי. גדרה מובילה ותמשיך להוביל בחינוך". עוד הוסיף ראש המועצה: "תודה למנהלת אגף החינוך, ענת קוך, על ההובלה לפתיחת בית הספר, למשרד החינוך ולכל השותפים. תודה למינהל ההנדסה על העשייה המאומצת".