מושבה למען הסביבה:

28/11/2018
מושבה למען הסביבה:

מושבה למען הסביבה:

מאות פחים כתומים יוצבו ברחבי גדרה

המועצה המקומית גדרה ממשיכה בעשייה למען סביבה ירוקה ובקרוב תחל בחלוקה של פחים כתומים ברחבי גדרה

בתחילת חודש דצמבר יחל השלב הראשון של פרוייקט מיחזור והצבת פחים כתומים ברחבי המושבה בשיתוף תאגיד תמיר. בשלב זה תתבצע חלוקה של 650 פחי אצירה כתומים לפינוי פסולת אריזות אשר תמשך כשבוע. הפחים שהינם בנפח של 360 ליטר, יוצבו בסמיכות לכל שישה בתי אב.

הפח הכתום נועד לפסולת אריזות מכל הסוגים (מלבד זכוכית וקרטון), ריקות מתכולתן: אריזות פלסטיק של מוצרי מזון (למשל אריזות של מוצרי חלב או קופסאות של סלטים), שקיות ניילון, אריזות קלקר, אריזות של מוצרי היגיינה (כמו שפופרות משחת שיניים או בקבוקי סבון נוזלי(, שקיות חלב, שקיות מזון (כמו אריזות אורז או עדשים), שקיות של חטיפים, שקיות אריזה מפלסטיק ועוד. כמו כן, אריזות מתכת – קופסאות שימורים, מכלים של דאודורנטים ושל תרסיסים שונים, אריזות של תחליפי חלב לתינוקות, אריזות של מוצרי טיפוח וכדומה, וקרטוני משקה. על האריזות להיות ריקות משאריות מזון, כדי לא לפגוע בתהליך המחזור.

המועצה המקומית גדרה קוראת לתושבות ולתושבים לשתף פעולה ולפעול יחד למען סביבה נקייה וירוקה!

ראש המועצה, יואל גמליאל ציין: "גדרה מושבה ירוקה בה נעשית הסברה רחבה ומקיפה החל מהגיל הרך לשמירה על הסביבה, 23 גני ילדים הוסמכו כגנים ירוקים ונעשות פעילויות יישוביות ובית ספריות להעלאת המודעות והטמעת העשייה למען הסביבה כחלק מאורח החיים. השנה זכינו בפרס רשות ירוקה פורצת דרך הודות להשקעה ולטיפול בנושא ברבדים השונים החל מהתייעלות אנרגטית, טיפוח והקמת גנים ציבוריים, הקמת מתקני ספורט, טיפול בבעלי החיים ועוד. תודה לכל העוסקים במלאכה – לצוות המועצה ובפרט למנהל אגף התפעול וצוות התפעול, לתאגיד תמיר, לצוותי גני הילדים ובתי הספר, לתושבים הפעילים וכמובן, לילדים השותפים המלאים למען הצלחת הנושא."