גדרה חושבת נוער

11/10/2018
גדרה חושבת נוער

גדרה חושבת נוער

בהמשך לקיץ מגוון ועשיר לנוער, מחלקת הנוער ממשיכה ביוזמות ובפעילויות ערכיות ומגוונות

מנהלת מחלקת הנוער היישובית, חגית אמסלם: "ככה זה כשחושבים נוער, נוער זה 24/7, 365 ימים"

חודש אוקטובר צפוי להיות חודש עמוס בפעילויות נוער מגוונות במועצה המקומית גדרה:

ביום שלישי השבוע נפתחה השנה באופן רשמי עם צעדת תנועות הנוער המתקיימת זו השנה השישית ומסמנת למעשה את פתיחת שנת הפעילות. בכל שנה, פתיחת שנת הפעילות של תנועות הנוער וקבוצות המנהיגות באה לידי ביטוי בצעדה משותפת ברחבי המושבה המציגה מפגן מיוחד של נוער פעיל, יוזם ואיכותי הקיים כאן בגדרה .בסיומה של הצעדה, התקיים הפנינג של תנועות הנוער, תחנות של תנועות הנוער וטקס החתימה המסורתי על אמנת תנועות הנוער.

ביום שלישי, 16.10, תתקיים עצרת הנוער המרכזית לציון 23 שנה לרצח יצחק רבין באולם התרבות תיכון דרכא "רמון". האירוע יפתח במעגלי שיח אותם תעביר השנה הקומונה של הצופים. בהמשך יתכנסו המשתתפים באולם התרבות החדש ברמון לטקס זיכרון מרגש.

ביום חמישי, 18.10, יתקיים זו השנה השנייה "יום ורוד", במסגרתו יגיעו תלמידי התיכון לבושים בורוד במטרה להעלות את המודעות למלחמה בסרטן השד. יום הזדהות זה מתקיים כחלק מאירועי חודש אוקטובר להעלאת המודעות למלחמה בסרטן השד.

ביום שישי,26.10,יתקיים אחד האירועים המרגשים של השנה, יום השומר - הצדעה לשומרי בתי הספר שנמצאים שם עבור הילדים, כל השנה ובכל מזג אויר. יום השומר צוין לראשונה לאחר מבצע "צוק איתן" והפך מאז למסורת מקומית.

ביום ראשון, 28.10, יתקיים במרכז "אופק" יום אודישנים מיוחד לילדים בכתות א-ו, אשר מעוניינים להופיע במופע המחווה לשיריו של צביקה פיק "תמיד אותו חלום", שיוצג בחג חנוכה הקרוב. 

חגית אמסלם, מנהלת מחלקת הנוער בגדרה: "השבועות הקרובים עמוסים במיוחד, אירוע רודף אירוע. ככה זה כשחושבים נוער- נוער, זה 24/7, 365 ימים."

 "החופש שלהם זאת העבודה שלנו" מוסיף שמוליק איליה, רכז הנוער היישובי, ואכן יעידו על דבריו אירועי הקיץ השונים עליהם הייתה אמונה המחלקה, שכללו: ערבי שיא, רחצות ליליות, מופעים של מיטב אמני הנוער, נסיעות לאטרקציות וסמינרים. אנחנו עובדים לפי גאנט שנתי, כאשר בכל חודש יש לנו מספר אירועי שיא בנוסף לפעילות השנתית השוטפת של המחלקה, ושל תנועות הנוער המשתייכות אלינו. אחת לחודש מתקיים פורום נוער יישובי בהשתתפות כל הגורמים העוסקים בתחום הנוער ביישוב, המפגש נועד לסנכרון תכניות, שיתופי פעולה, למידת עמיתים וסדנאות בנושאי מניעה בשיתוף גלית דניאל, מנהלת תכניות מניעה ביישוב.

מהמועצה המקומית גדרה נמסר כי "גדרה חושבת נוער זו לא רק ססמה. מחלקת הנוער במושבה בניהולה של חגית אמסלם יוזמת ופועלת למען הנוער באירועים מגוונים לאורך כל השנה, בפעילויות וביוזמות מיוחדות כמו יום השומר, יום וורוד, בהעצמת וטיפוח מנהיגות נוער תוך שיתופם בתהליכים, בטיפוח מנהיגות צעירה, בטיפוח כשרונות צעירים ועוד. זאת, בנוסף, למחלקת המניעה היישובית בניהולה של גלית דניאל המקיימת תכניות מניעה לנוער במסגרת הפורמאלית והבלתי פורמאלית, יוזמת פרוייקטים לנוער ועוד. זאת ההזדמנות לומר תודה לכל השותפים לעשייה למען הנוער בגדרה הפועלים ללא לאות הן בחינוך הפורמאלי והן בחינוך הבלתי פורמאלי"